SPOTKANIE W BIBLIOTECE

20 grudnia przedszkolaki z obu grup udały się do Gminnej Biblioteki w Pogorzeli.  W Bibliotece zapanował przedświąteczny nastrój, ponieważ tematem spotkania były tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz wykonanie świątecznych ozdób i dekoracji. Pani z biblioteki wprowadziła wszystkich w  świąteczną atmosferę opowiadając o symbolice pierwszej gwiazdki, wieczerzy wigilijnej, opłatka i sianka pod obrusem. Były także świąteczne zagadki i wspólne śpiewanie kolęd. Ale oczywiście głównym punktem spotkania było wykonanie ozdób i dekoracji świątecznych.  Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera, a całe spotkanie zakończyło się życzeniami i wspólnym zdjęciem.

tekst i foto: Marta Grabowska